+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » ZOZ a zkoušky » Zkouška dle zák. č. 250/2016 Sb.

Zkouška dle zákona č. 250/2016 Sb.

Zkouška odborné způsobilosti úředních osob oprávněných k provádění úkonů správního orgánu v řízení o přestupcích podle zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich.

Rozhodnutí Ministerstva vnitra - Zabezpečení úkolů vyplývajících z § 111 odst. 1 věty druhé zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich - pověření Institutu pro veřejnou správu Praha zajištěním zkoušky odborné způsobilosti.

Ke stažení

Učební text

Ministerstvo vnitra ČR uveřejnilo na svých stránkách učební text Vademekum ke zkoušce odborné způsobilosti k přestupkům
2. doplněné vydání k 28. 3. 2022

Přihlášky

Přihlášku v PDF formátu si, prosím, stáhněte a vyplňte v elektronické podobě a odešlete datovou schránku.

Termín zkoušky dle vyhlášky č. 172/2017 Sb. musí být stanoven tak, aby úřední osobě bylo umožněno konat zkoušku do 90 dnů ode dne doručení přihlášky. Příprava ke zkoušce ve Vzdělávacím středisku Benešov bude zajištěna pouze v případě volné kapacity kurzu.

Způsob přihlašování pro více úředníků z jednoho úřadu:

1. v PDF přihlášce uveďte, prosím, informace o úřadu,

2. v příloze přihlášky uveďte, prosím,  přihlašované osoby z konkrétního úřadu.

 

Každý úřad, který přihlašuje osoby ke zkoušce,  vyplní svou přihlášku i přílohu přihlášky. Slučovat více úřadů v jedné přihlášce a příloze nelze.

V případě, že máte zájem o přípravu ke zkoušce, uveďte v poznámce přihlášky, jakou formu přípravy preferujete (webinář, distanční nebo prezenční ve Vzdělávacím středisku Benešov), viz. termíny níže.

Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti úředních osob oprávněných k provádění úkonů správního orgánu v řízení o přestupcích (PDF, 754 kB)

Příloha přihlášky ke zkoušce (XSL, 31 kB)

Přihláška ke kurzu „Příprava ke zkoušce odborné způsobilosti úředních osob oprávněných k provádění úkonů správního orgánu v řízení o přestupcích“ (PDF, 748 kB)

Příloha přihlášky k přípravnému kurzu pro přihlášení více osob (XSL, 23,5 kB)

 

Zkušební komisaři - jmenný seznam

Termíny přípravných kurzů - kurzy průběžného vzdělávání jsou určeny nejen úředním osobám, které budou skládat zkoušku podle zákona č. 250/2016 Sb. Přihlásit se mohou všichni zájemci o problematiku řešení přestupků.

Termíny přípravných kurzů prezenční formou: „Příprava ke zkoušce odborné způsobilosti úředních osob oprávněných k provádění úkonů správního orgánu v řízení o přestupcích“ – zde. Cena kurzu s ubytováním a stravou 5 090,- Kč; místo konání -  Vzdělávací středisko Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově.

Termíny kurzu: "Příprava ke zkoušce odborné způsobilosti úředních osob oprávněných k provádění úkonů správního orgánu v řízení o přestupcích (distanční forma)" - jsou uvedeny v nabídce kurzů: https://www.institutpraha.cz/nabidka-kurzu/kurz-1150/ - přihlašování prostřednictvím online formuláře.

Termíny kurzu: "Příprava ke zkoušce odborné způsobilosti úředních osob oprávněných k provádění úkonů správního orgánu v řízení o přestupcích (WEBINÁŘ)" - zde

 

ČASTO KLADENÉ DOTAZY  k zákonu č. 250/2016 Sb. (formát pdf).

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (1.1 + 39.6) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru