+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Spolupracujeme » Mezinárodní spolupráce » Členství v mezinárodních uskupeních

Členství v mezinárodních uskupeních

Členství v mezinárodních uskupeních se pro Institut stává stále důležitějším a přináší s sebou neocenitelné zkušenosti a příležitosti k výměně zkušeností a dobré praxe. V současné době je Institut členem Evropské sítě vzdělávacích organizací pro místní a regionální orgány (ENTO), Sítě institutů a škol veřejné správy ve střední a východní Evropě (NISPACee) a pravidelně se účastní zasedání ředitelů institutů a škol veřejné správy (DISPA).


ENTO

European Network of Training Organisations for Local and Regional Authorities – neboli Evropská síť vzdělávacích organizací  pro místní a regionální orgány (ENTO) v sobě sdružuje zástupce z některých členských států Rady Evropy. V současné době tvoří členskou základnu organizace 20 organizací z 12 evropských zemí. Byla založena v lednu 1995 na platformě Rady Evropy, ale postupně se vyprofilovala v nezávislou organizaci.

ENTO každoročně organizuje odborný seminář na různá témata v rámci managementu místních a regionálních samospráv se zaměřením na vzdělávání. Dále pak pravidelně vydává newsletter, ve kterém popisuje svou činnost a zveřejňuje aktuality o dění v Radě Evropy a Evropské unii, informuje o svých členech a jejich aktivitách. Členům ENTO se tak nabízí možnost publikovat výstupy své činnosti či konzultovat své dotazy a problémy s ostatními členy.

Na platformě ENTO se také konají telekonference o aktuálních trendech ve vzdělávání, studijní laboratoře a další akce.

Bližší informace jsou dostupné na stránkách www.ento.org.


NISPACee

Činnost The Network of Institutes and Schools of Public Administration in Central and Eastern Europe (Síť institutů a škol veřejné správy ve střední a východní Evropě) je rozdělena do několika tematických okruhů). Působí jako fórum pro výměnu informací a přenos dobré praxe a podporuje výzkumné aktivity a spolupráci institucí zabývajících se vzděláváním ve veřejné správě. Každoročně pak pořádá mezinárodní odbornou konferenci, v roce 2016 se uskutečnil  již dvacátý čtvrtý ročník. Věnuje se rovněž vydávání odborných publikací.

Řídící výbor NISPACee je složen z předních evropských akademiků a odborníků na veřejnou správu. Ředitelství pak sídlí v Bratislavě.

Bližší informace jsou dostupné na stránkách www.nispa.sk.

 


DISPA 

Zasedání ředitelů institutů a škol veřejné správy je prestižní událostí, které se koná pravidelně v půlročním cyklu a pořádání je vždy spojeno s předsednictvím dané země v Radě EU. Hlavním bodem je vždy odborná konference na aktuální téma v rámci veřejné správy. Od roku 2011 se těchto setkání účastní i zástupce Institutu.

Základní dokumenty

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (12.5 + 4.2) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru