+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Novinky » Setkání představitelů Institutu a Zurab Zhvania School of Public Administration

Setkání představitelů Institutu a Zurab Zhvania School of Public Administration

Na základě plnění Memoranda o spolupráci mezi oběma institucemi se ve dnech 24. – 25. ledna 2024 v prostorách Institutu uskutečnilo přijetí šestičlenné gruzínské delegace ze Zurab Zhvania School of Public Administration pod vedením její ředitelky Ketevan Jakeli.

  
Na půdě pražského sídla Institutu gruzínské kolegy přivítala ředitelka Anna Doležalová a po představení hlavních činností obou vzdělávacích institucí následovala prezentace vedoucí oddělení vzdělávání Zdeňky Šilhové o zajišťování kvality z pohledu Institutu a vzdělávání dospělých, kdy představila rámec vzdělávání a detailně prezentovala akreditační a evaluační proces vzdělávacích programů.  

Delegace se poté přesunula do Vzdělávacího střediska Benešov, kde program pokračoval prohlídkou střediska a vzhledem k budování kampusu v Gruzii, kolegové získali cennou inspiraci pro mnohá řešení. Následovalo představení manažerských vzdělávacích programů pro veřejnou správu (MBA, MPA, LL. M.). Hosté byli podrobně obeznámeni s průběhem a obsahem tohoto studia a včetně možností uplatnění těchto studijních programů.

Gruzínští kolegové se velmi živě zajímali i o pořádání Letní školy vzdělávání ve veřejné správě, o její koncept, fungování, výběr témat a sestavování obsahu. Tento projekt považují za velmi vhodnou platformu pro setkání a výměnu osvědčených postupů škol a institutů ve veřejné správě ze členských i nečlenských zemí EU, ale i jako příležitost pro diskuzi nad chybnými kroky při tvorbě různých vzdělávacích konceptů a programů. 

Velký zájem u gruzínských partnerů vzbudila též metodologie výuky českého jazyka pro cizince. Protože se Institut výukou jazyků nezabývá, byly pozvány zástupkyně Ústavu pro jazykovou a odbornou přípravu Univerzity Karlovy, konkrétně jeho ředitelka Dana Hůlková Nývltová a vedoucí marketingu Petra Šedivcová, aby je s metodami výuky jazyka a následného studia zahraničních studentů v češtině, seznámily. Z poznatků gruzínské strany  vyplynulo, že ve vzdálených regionech země není gruzínština, na rozdíl od ruštiny nebo místních dialektů, vůbec používaná. Proto jsou jazyková příprava a znalost jazyka ve vzdělávání pro veřejnou správu považovány za důležité.

Dvoudenní setkání završil příspěvek Milana Chmury z Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, který se zaměřil na problematiku zajišťování kvality ve vzdělávání dospělých v evropském rámci z akademického pohledu. 


Zpět na přehled

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (0.9 + 12.8) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru