+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Novinky » 15. ročník soutěže Úřad na cestě k rovnosti

15. ročník soutěže Úřad na cestě k rovnosti

Institut pro veřejnou správu Praha spolu s Ministerstvem vnitra ČR a Úřadem vlády ČR každoročně pořádá soutěž Úřad na cestě k rovnosti (dříve Úřad roku „Půl na půl“). Cílem soutěže je podpora zavádění principů rovnosti žen a mužů do práce úřadů obcí, měst a krajů České republiky jak směrem dovnitř úřadů, tak i do území.

V roce 2021 proběhne již 15. ročník soutěže, jehož hlavním tématem budou opatření úřadů na podporu rovnosti žen a mužů v době covidové. Hodnoceno bude, jak úřad podporoval vlastní zaměstnance a zaměstnankyně v otázkách práce z domova, krácení úvazků, či poskytování možnosti hlídání dětí v předškolních zařízeních, ale také to, jakou podporu poskytovaly územně samosprávné celky svému obyvatelstvu.

Soutěž bude vyhlášena Institutem pro veřejnou správu Praha v součinnosti s Úřadem vlády ČR a Ministerstvem vnitra ČR počátkem léta 2021 a bude oznámena na internetových stránkách těchto úřadů i s informacemi, jak se do soutěže zapojit. Úřady, které budou mít zájem účastnit se soutěže, mohou během letních měsíců vyplnit soutěžní dotazníky, které budou následně vyhodnoceny odbornou porotou.

Vítězné úřady soutěže budou vyhlášeny na konferenci, která se bude konat v listopadu 2021 v Praze. Odborná část soutěže bude věnována dopadům covidu na ženy a muže a opatřením cílícím na prevenci a zamezení prohlubování genderové nerovnosti v důsledku krize, kterou pandemie způsobila.


Zpět na přehled

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (24.4 + 23.0) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru