+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Středisko Benešov » Významné události » Studijní cesta gruzínské delegace do České republiky

Studijní cesta gruzínské delegace do České republiky

Koncem května 2015 Institut uspořádal studijní cestu představitelů gruzínského ministerstva financí do České republiky. Obdobně jako v prosinci 2014 byla tato studijní cesta součástí projektu „Podpora reformy veřejné správy v Gruzii“. Tentokrát byly tématem studijní cesty veřejné finance a fiskální decentralizace.
Studijní cesta gruzínské delegace do České republiky

Zúčastnili se ji představitelé gruzínského ministerstva financí včetně náměstka ministra financí. Pro účastníky byl připraven pestrý program, který zahrnoval množství přednášek. Úvod byl věnován představení hlavní činnosti Institutu a vzdělávání úředníků územních samosprávných celků v oblasti financí.

Zástupci Ministerstva financí ČR pro své gruzínské kolegy připravili přednášky na téma obcí a krajů ČR a jejich financování, o projektu Technické asistence a o rozpočtovém procesu. Zajímavou přednášku zamě- řenou na rozdělení příspěvku obcím s přenesenou pů- sobností na výkon státní správy účastníci absolvovali i na Ministerstvu vnitra ČR.

Kromě samotných přednášek navštívili gruzínští kolegové i Senát Parlamentu ČR. Nejdříve si prohlédli prostory jeho sídla a následně proběhl pracovní oběd se senátory z výboru pro územní rozvoj, veřejnou sprá- vu a životní prostředí – předsedou RNDr. Milošem Vystrčilem, RNDr.Jitkou Seitlovou, Ing.Jiří Carbolem a Ing. Janem Horníkem, kde byla diskutovaná otázka veřejné správy v ČR a Gruzii včetně provedené reformy veřejné správy ČR.

Část jednoho dne programu byla věnována návštěvě Benešova. Účastníci si prohlédli prostory Vzdělávacího střediska Institutu v Benešově a poté navštívili městský úřad, kde jim byla představena finanční problematika z pohledu místní samosprávy a organizace úřadu.

Na všechna vystoupení navazovala bohatá diskuze a díky vstřícnosti všech přednášejících a zástupců institucí, které se na přípravě podílely, proběhla studijní cesta úspěšně.  


Zpět na přehled

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (41.1 + 3.7) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru