+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » O nás » Novinky » Vyhlášení výsledků soutěže Úřad na cestě k rovnosti 2022

Vyhlášení výsledků soutěže Úřad na cestě k rovnosti 2022

V prosinci se konalo slavnostní vyhlášení vítězných úřadů 16. ročníku soutěže Úřad na cestě k rovnosti na téma „Rovnost pohledem objektivu – prezentace příkladů dobré praxe v procesu fungování úřadů“, kdy se obce, města a kraje prezentovaly fotografiemi, které měly za cíl vystihnout jejich přístup k rovným příležitostem.

Soutěže se zúčastnilo 21 subjektů a předání ocenění vítězným úřadům spojené s konferencí proběhlo v Novém tiskovém sále Úřadu vlády ČR. Úvodem vystoupila vládní zmocněnkyně pro lidská práva, představitelé Ministerstva vnitra ČR, Institutu pro veřejnou správu Praha ČR a ředitelka neziskové organizace Gender Studies.

Z prvního místa v kategorii krajských úřadů se mohl těšit Magistrát hl. m. Prahy, v kategorii obcí III. typu Magistrát města Prostějov, v kategorii obcí II. typu Městský úřad Starý Plzenec a v kategorii obcí I. typu Obecní úřad Květnice.

Druhým místem v kategorii krajských úřadů byly oceněny Krajský úřad Středočeského kraje, v kategorii obcí III. typu statutární město Frýdek-Místek, v kategorii obcí II. typu Zbraslav u Brna a v kategorii obcí I. typu obec Hlavice.

Na třetí příčce se umístily v kategorii krajských úřadů Krajský úřad Zlínský kraj, v kategorii obcí III. typu město Třeboň a v kategorii obcí I. typu Kamýk nad Vltavou.

Ostatní úřady, které se soutěže zúčastnily, obdržely čestné uznání a upomínkové předměty.

Program konference byl obohacen příspěvkem Gender Studies zaměřeným na projekt „Rovnost žen a mužů ve veřejné správě napříč EU“ a prezentací příručky dobrých praxí mezinárodního projektu GEMIS (Podpora rovnosti žen a mužů pro inkluzivnější společnost). Příklady dobré praxe městských a obecních úřadů z Itálie, Německa, Švédska, Portugalska a Polska přítomné zástupce zaujaly a mohou se takto stát inspirací i pro naše úřady.

 


Zpět na přehled

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (10.1 + 11.1) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru