+420 224 943 311 | podatelna@institutpraha.cz
Česky English

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » FAQ » Příprava na zkoušku ZOZ » Písemná část

Písemná část

Písemná část
Dobrý den,
lze někde najít seznam všech otázek k písemné části pro obecnou část ZOZ ?

Děkuji
Odpovědět
Písemná část
Dobrý den, testové otázky pro obecnou část ZOZ, stejně jako pro všechny zvláštní části, jsou neveřejné.
Odpovědět
Písemná část
Dobrý den,
zajímalo by mě, proč jsou písemné testové otázky pro úředníky samospráv pro obecnou a zvláštní část ZOZ neveřejné, když např. úřad MV ČR pro své úředníky ve státní službě má seznam otázek k úřednické zkoušce pro obecnou část veřejně dostupné (https://www.mvcr.cz/sluzba/clanek/zkusebni-otazky-a-odborna-literatura.aspx)? Toto rozdělení mi nepřijde spravedlivé. Děkuji za odpověď a s pozdravem

P.S. Uvítal bych možnost alespoň si sadu testových otázek zakoupit, byť bez uvedení správných odpovědí a mít možnost se na zkoušku řádně připravit. Je to obdobná situace, jako když bych chtěl získat řidičské oprávnění, tedy sada písemných otázek je uchazeči známá.
Odpovědět
Re: Písemná část
Podle § 22 odst. 1 zákona č. 312/2002 Sb. zabezpečuje provádění zkoušek zvláštní odborné způsobilosti Ministerstvo vnitra [to tuto činnost vykonává na základě svěření podle § 17 odst. 1 písm. b) zákona č. 312/2002 Sb. prostřednictvím Institutu]. Podle odstavce 2 ministerstvo do 30 dnů ode dne doručení přihlášky úředníkovi písemně sdělí den, místo a čas konání zkoušky, soubor zkušebních otázek a seznam odborné literatury. To znamená, že zákon č. 312/2002 Sb. předpokládá zpřístupňování pouze souboru zkušebních otázek a seznamu odborné literatury, nikoli konkrétních testových úloh, které mají prověřit znalost odpovědí na jednotlivé zkušební otázky, ani odpovědí na zkušební otázky či na testové úlohy.

Takový závěr plně odpovídá i účelu zkoušky zvláštní odborné způsobilosti tak, jak jej vymezuje prostřednictvím jejího obsahu § 21 odst. 3 zákona č. 312/2002 Sb. Účelem zkoušky zvláštní odborné způsobilosti je zabezpečit, aby úředník územního samosprávného celku prokázal potřebné znalosti a dovednosti k výkonu příslušných správních činností, tedy znalost „práva“ v oblasti, v níž vykonává či bude vykonávat danou správní činnost. Zpřístupnění konkrétního testového zadání (testových úloh) pro písemnou část zkoušky, jakož i správních odpovědí, by bylo nejen zpřístupněním nad rámec § 22 odst. 2 zákona č. 312/2002 Sb., ale též ve zjevném rozporu s účelem zkoušky zvláštní odborné způsobilosti, tedy s požadavkem na komplexní prověření znalostí uchazeče ve vymezené oblasti. Žadatelce by v takovém případě k úspěšnému vykonání zkoušky postačovalo pouhé nastudování správných odpovědí na testové úlohy, nikoli získání ucelené znalosti daného správního odvětví.
Odpovědět

Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.
Povolené formátování:
[b] a [/b] - tučný text
[i] a [/i] - kurzíva
[u] a [/u] - podtržení
[url] a [/url] nebo [url=]popis odkazu[/url] - hypertextový odkaz
[quote] a [/quote] - citace (většinou z předchozího příspěvku)
[code] a [/code] - neproporcionální písmo

Sečtěte a zaokrouhlete (23.2 + 40.5) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zpět na seznam témat

Nástroje

Novinky e-mailem

Chcete-li získávat obchodní sdělení, včetně newsletteru Institutu, vyplňte prosím svůj e-mail.

Sečtěte a zaokrouhlete (32.7 + 36.3) *

 


 

 
 
 
 
 

2016 Institut pro veřejnou správu Praha
Baarova 1026/2, 140 00 – Praha 4 | Zobrazit na mapě

Vzdělávací středisko Benešov
Ke Stadionu 1918, 256 01 – Benešov | Zobrazit na mapě

Kontakty
Tel. Podatelna: +420 224 943 311
E-mail: podatelna@institutpraha.cz
Datová schránka: 6awdjrd

 
Nahoru